Jump to content

LimitCS este una dintre comunitatile de gaming din Romania care îşi are infiintarea în anul 2014. Scopul nostru este de a crea un mediu placut în care jucatorii sa se poată distra, sa-si petreaca timpul,sa-si faca noi prieteni si sa socializeze. Principiile noastre sunt profesionalismul si seriozitatea.
FORUM
Sign in to follow this  
Gavrilson

[Respins] Titluri/Grad?

Recommended Posts

• Nume »  Gavrilson
  • Care este sugestia/propunerea dumneavoastră? » Legat de titluri/grad.
  • Membri pot castiga un titlu/grad prin event-uri si concursuri, etc. . De exemplu, daca este un turnament iar echipa sau player-ul respectiv au castigat acestia primesc un titlu/grad pe forum, daca acestia mai au un titlu/grad pe langa cel care l-au castigat recent acesta se va pune dedesupt.
  • Cum va ajuta această sugestie/propunere comunitatea?»  Membri comuntatii for fi mai activi in legatura cu forumul in mai multe forme.
  • Esti de acord sa ajuti la punerea in aplicare a propunerii daca va fii acceptata? » Da
  • Alte precizari » In caz de este acceptata, chiar vreau sa dau detalii.

Asta este la ce ma refer, nu este asa original, dar nu am vazut pe alte comunitati mai deloc.

image.png

Sincer e prima data cand vad mai multe title la un member. 

Esti sigur ca e platforma IPB ? Si daca imi poti da in privat site-ul sa arunc o privire.

Guest

E aplicatie pentru Wiki.BB.

Ma uit si revin cu edit daca gasesc aia cu mai multe titluri.

Aia cu gradele sunt contra, nu dam grade administrative / moderative la concursuri, avem nevoie de oameni capabili nu bibelouri. Putem face grade speciale cu "Castigator x" "Organizator y".

Momentan CONTRA cu chestia de titlurile.

PRO cu gradele daca e vorba cum spun eu.

Edited by Guest
EDIT: nu exista aia cu titlurile pe IPB

6 hours ago, Blawz0r. said:

E aplicatie pentru Wiki.BB.

Ma uit si revin cu edit daca gasesc aia cu mai multe titluri.

Aia cu gradele sunt contra, nu dam grade administrative / moderative la concursuri, avem nevoie de oameni capabili nu bibelouri. Putem face grade speciale cu "Castigator x" "Organizator y".

Momentan CONTRA cu chestia de titlurile.

PRO cu gradele daca e vorba cum spun eu.

Idem

Este un plugin care poate afișa imaginea grupului, de exemplu daca avem la grupuri emblemele alea, cand selectăm grade secundare din acp, le vor afișa embleme la toate unele sub altele in ordine, prima fiind emblema de la gradul secundar. Asta se poate face usor.

Guest
4 hours ago, Samwell™ said:

Este un plugin care poate afișa imaginea grupului, de exemplu daca avem la grupuri emblemele alea, cand selectăm grade secundare din acp, le vor afișa embleme la toate unele sub altele in ordine, prima fiind emblema de la gradul secundar. Asta se poate face usor.

El sa referit prin acele "titluri" la member titles de aia am ramas cu @Ezel putin ... Ceea ce a vazut el acolo sunt mai multe grade odata, pluginul de care spui tu care este si pe alte comunitati. Daca e vorba si de mai multe member titleuri intradevar este pe Wiki.BB.

Legat de pluginul pentru ipb 4 cu mai multe grade, sunt si pro si contra:

CONTRA

1. Incarcam forumul cu chestii inutile
  2. Nu ajuta cu nimic la dezvolaterea comunitatii
  3. Avem nevoie de design-uri noi la grade, sa schimbam toate sa fie set complet

PRO

1. Arata bine, infrumusetam forumul, alta atmosfera, alt aspect.
  2. Cat de cat unic, putine comunitati din Romania il au.

@Ezel Ai verdictul final.

Nu vad rostul sa incarcam userinfopanel aiurea, cu imagini, deoarece intr-un topic populat daca fiecare avem 2-3 imagini va imaginati cum o sa se incarce.

Daca reusesc sa fac member title, desi sunt slabe sanse, deoarece e alta platforma, punem, daca nu, nu cred.

1 hour ago, Ezel said:

Nu vad rostul sa incarcam userinfopanel aiurea, cu imagini, deoarece intr-un topic populat daca fiecare avem 2-3 imagini va imaginati cum o sa se incarce.

Daca reusesc sa fac member title, desi sunt slabe sanse, deoarece e alta platforma, punem, daca nu, nu cred.

Cu toate cele de mai de sus, contra.

Totusi, am putea adauga sub "Group" ala, si "Group Secundar" cu gradul secundar. Daca se poate..

25 minutes ago, K.Farraonul said:

Cu toate cele de mai de sus, contra.

Totusi, am putea adauga sub "Group" ala, si "Group Secundar" cu gradul secundar. Daca se poate..

Iti dau dreptate aici.

E mult mai bine cu secundar group .

Asa nici nu o să fie lag si nici nu cred ca deranjează pe cineva.

Si la acel secundar grup facem grade speciale.

Gen pentru cei ce câștigă la concursuri sau alt ceva.

Parerea mea

Guest

PENDING

Pentru moment nu adaugam nimic pana nu gasim o sursa sigura de unde sa facem rost, + ca forumul isi va pierde din performanta sa.

Daca vom implementa una dintre astea, ve-ti fii anuntati prin topicul "Actualizari Forum".

Thread Closed // PENDING

Este o optiune pentru xenforo respectiv PHPBB3. IPB-ul are un sistem extrem de ciudat in materie de membertitle, insa vom vedea ce putem face, eventual sa adaugam in userinfopane acea optiune editabila doar de administratori

Pentru premiile primite la concursuri, avem Awards care deja este in lucru :)

O zi placuta. Rejected.

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.