Jump to content

LimitCS este una dintre comunitatile de gaming din Romania care îşi are infiintarea în anul 2014. Scopul nostru este de a crea un mediu placut în care jucatorii sa se poată distra, sa-si petreaca timpul,sa-si faca noi prieteni si sa socializeze. Principiile noastre sunt profesionalismul si seriozitatea.
FORUM
Sign in to follow this  
Ezel

Upgrade Major IPB 4

Recommended Posts

Salut,
Dupa cum spune si titlu, forumul a suferit o schimbare majora in urma acestei mentenante.
Anume: Upgrade a forumului de la versiunea 3.x la 4.x. 

Avand in vedere ca versiunea 3.x nu a mai fost intretinuta de catre IPB a trebuit intr-un final sa facem si upgrade-ul la 4.x. 
Motivele:

Lipsa de suport din partea IPB;
Lipsa de compatibilitate intre IPB 3.x si  Facebook/Google/Steam, nu mai mergea conectarea, si facebook e cea mai folosita platforma...
Hook-urile au inceput sa nu mai functioneze, baza de date era plina de erori, iar  drept urmare, a venit si acest upgrade.

In acest moment avem urmatoarele probleme:
Like-urile vechi;
Premium, a disparut acea lista;
Sistemul de tutoriale unde am postat tot felul de indicatii, dar nu stiu daca mai exista pentru 4.x;
Autentificare prin facebook [ urmeaza sa o rezolvam azi];
Achievementurile/Awardurile [trebuie reimplementate];

Lucruri noi [ce le stiu eu]:
Am incercat ca tema sa fie ca una din versiunile trecute de pe 3.x , sa nu schimbam prea multe. 
Sistemul ACP s-a schimbat pentru administratori si fondatori.
Pagina de profil schimbata.
Sistemul de notificari schimbat. 
Nu mai exista 'friends' ci 'followers'.

Atentie:
Autentificarea se va face pe baza de adresa de e-mail respectiv displayname, nu mai exista termen de 'Username'. Parolele au ramas la fel. 
In caz ca aveti contul facut initial pe google sau steam, puteti acum sa va autentificati prin varianta asta.
Facebook o sa urmeze curand!

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.